Q = I² * R * t = 52 * 20 * 1800 = 900000 Дж = 900 кДж. Відповідь: Протягом 30 хвилин дротяна спіраль виділить 900 кДж теплоти.

Q = I2 * R * t, де I – сила струму (I = 5 А), R – опір дротяної спіралі (R = 20 Ом), t – час проходження електричного струму (t = 30 хв = 30 * 60 с = 1800 с). Розрахуємо виділене кількість теплоти: Q = I2 * R * t = 52 * 20 * 1800 = 25 * 20 * 1800 = 900 000 Дж = 900 кДж.

Q = 4 * 4 * 1 * 30 = 240 Дж. Відповідь. в провіднику з опором 1 Ом за 30 секунд виділиться 240 Дж.