Через війну цих експериментів виникла така формула: kx=mg, де k – якийсь постійний для цієї пружини коефіцієнт, x – зміна довжини пружини, m – її маса, а g – прискорення вільного падіння (приблизне значення – 9,8 м/с²).
Відповідь: Маса вантажу на пружині складає 4,06 кг.
Щоб знайти масу вантажу, закріпленого на пружині зазначеного маятника, скористаємося формулою: Т = 2*Π*√(m/k) та m=k*Т2/(4*Π2). Значення змінних: k – жорсткість пружини (k = 20 Н/м); T – період коливань вантажу (Т = 2 с). Обчислення: m = k * Т2 / (4 * Π2) = 20 * 22 / (4 * 3,142) = 2,03 кг.