Для того, щоб знайти кількість речовини необхідно поділити його масу на його молярну масу. Молярна маса алюмінію дорівнює: М Al = 27 г/моль; Це показує, що один моль металу важить 27 грам.

Проведемо обчислення: ν = 5,4 / 0,027 = 200 моль. Відповідь: В 5,4 кг алюмінію міститься 200 моль речовини.

Відповідь: В виливку з алюмінію масою 21,6 кг міститься 800 моль речовини.

Довідкові дані: М (молярна маса алюмінію) = 27 г/моль = 0,027 кг/моль. Кількість речовини, яке міститься в алюмінієвому виливку, можна обчислити за формулою: ν = m / M. Виконаємо розрахунок: ν = 2,7 / 0,027 = 100 моль. Відповідь: 1) алюмінієвому виливку міститься 100 моль речовини.